Ūdens apgādes sistēmas

Ūdens pie patērētāja nonāk pateicoties plašam ūdens sadales tīklam, pirms tam to apstrādājot attīrīšanas iekārtās. Ūdens sadales tīkls tiek veidots no dažādu materiālu cauruļvadiem; biežāk sastopamie ir kaļamā ķeta, tērauds un PE.

Ūdens sadales tīkli parasti darbojas ar salīdzinoši zemu spiedienu, bet ūdens spiediens var atšķirties atkarībā no tā, kāds spiediens nepieciešams, lai ūdens sasniegtu patērētājus, kuri dzīvo apgabalos, kas atrodas salīdzinoši augstāk par sūkņu stacijām. Kalnainos apvidos ūdens apgādes sistēma ir sadalīta spiedienu zonās, tās savukārt ir atdalītas ar spiedienu samazināšanas stacijām, aizbīdņiem un pretvārstiem.

Ūdens sadales sistēmām AVK piedāvā dažāda veida aizbīdņus, vārstus un aksesuārus, kas piemēroti visa veida cauruļvadiem: ķīļveida aizbīdņus, puspagrieziena vārstus, pretvārstus, lodveida aizbīdņus, servisa aizbīdņus, pieslēguma sedlus, gaisa vārstus, atloku adapterus un uzmavas, remontskavas, ielas kapes un kāta pagarinātājus.Turklāt AVK piedāvā arī plašu klāstu ar ugunsdzēsības virszemes un pazemes hidrantiem.