AVK vārsti nodrošina drošu piegādi Atēnu ūdensapgādes uzņēmumam

Atēnu ūdensapgādes uzņēmums (EYDAP) atjauno lielāko ūdens attīrīšanas staciju Atēnās. Projektā tika izmantoti arī AVK produkti.

Ar kopējo jaudu 800.000 m3 diennaktī, Acharnai ūdens attīrīsanas stacijai Grieķijā ir ļoti svarīga loma dzeramā ūdens nodrošinašanai Atikas reģionam. Ūdens attīrīšanas stacija tika uzcelta 1972. gadā, un pēdējo reizi atjaunota 1992. gadā. Tāpēc bija nepieciešama modernizācija, jo pilsēta nepārtraukti attīstās un iedzīvotāju skaits joprojām pieaug. Tāpat bija nepieciešams ierīkot dūņu apstrādes iecirkni un nodrošināt pretplūsmas skalošanas procesu.

Garā nerūsējošā tērauda caurule savāc dūņas no 16 taisnstūrveida nostādināšanas tvertnēm, kur katrā izplūdē ir pneimatiski darbināms DN500 puspagrieziena vārsts, kas vajadzības gadījumā atveras un aizveras, lai novadītu nosēdinātās dūņas uz jauno dūņu apstrādes iecirkni. Turklāt, ieplūdes kolektora noslēgšanai ir uzstādīti dubultās ekscentritātes puspagrieziena vārsti (DN800).

Lai nodrošinātu sūkņu stacijas maģistrālo un apvedceļu darbību renovācijas laikā, tika izmantoti manuāli darbināmi puspagrieziena un dubultās ekscentritātes puspagrieziena vārsti.

Dūņu apstrādes un atūdeņošanas sistēmās tiek izmantoti nažveida aizbīdņi ar nekāpjošu vārpstu un lodes tipa pretvārsti.

Projektā piegādātie produkti:

  • Puspagrieziena vārsti, sērija 820 (DN500) – 20 gab.
  • Dubultās ekscentritātes puspagrieziena vārsti, sērija 756 (DN800) – 4 gab. 
  • Sabīdāmie atloku veidgabali, sērija 873 (DN500 un DN800) – 8 gab. 
  • Nažveida aizbīdņi, sērija 702 (DN80-250) – 27 gab.
  • Lodes tipa pretvārsti, sērija 53 (DN100-250) – 6 gab.