AVK izstrādā "Viedo hidrantu"

Skanderborg Forsyning uzdevums ir jāgarantē drošu un tīrs dzeramais ūdens patērētājiem savā piegādes apgabalā. Tomēr plašā apgādes zonā var būt sarežģīti iegūt vispārēju pārskatu par ugunsdzēsības hidrantu stāvokli, jo tie ir izvietoti visā teritorijā.

Skanderborgas pašvaldībā Dānijā prioritāte ir nodrošināt patērētājiem drošu un tīru dzeramo ūdeni, kā arī uzlabot ugunsdzēsības hidrantu apkalpošanas līmeni.

Pašlaik ūdensapgādes uzņēmumam Skanderborg Forsyning nav pārskata par to, cik bieži tiek izmantoti ugunsdzēsības hidranti un kas tos izmanto. Ugunsdzēsības hidrantus drīkst izmantot tikai ugunsdzēsības dienests vai ūdensapgādes uzņēmums. Tomēr iepriekš ir konstatēta nesankcionēta izmantošana, kas ir ne tikai nelikumīga, bet arī rada paaugstinātu ūdens piesārņojuma risku.

"Skanderborg Forsyning vienmēr cenšas samazināt iespējamos negadījumus, kas var negatīvi ietekmēt dzeramo ūdeni. Tāpēc mums bija svarīgi atrast risinājumu, kas varētu norādīt, cik ilgi ugunsdzēsības hidrants ir bijis neaktīvs, lai nodrošinātu pietiekamu ūdens kvalitāti", stāsta Skanderborg Forsyning ekspluatācijas vadītājs.

Īpaši ugunsdzēsības hidranti, kas atrodas rūpnieciskajās zonās, ir pakļauti neizskaidrojamiem ūdens zudumiem, un uzņēmums vēlējās tos samazināt. Iepriekš ugunsdzēsības hidrantu aizsardzībai tika izmantotas kabeļu savilces, taču tās tika pārgrieztas, un uzņēmumam bija jāatrod cits veids.

IoT sensoru uzstādīšana, lai nodrošinātu drošu dzeramo ūdeni

Lai samazinātu un galu galā izbeigtu neatļautu izmantošanu, Skanderborg Forsyning nolēma meklēt digitālu risinājumu, kas ļautu uzraudzīt ugunsdzēsības hidrantus. Viņi uzsāka sadarbību ar AVK Smart Water.

AVK Smart Water izstrādāja VIDI Cap risinājumu, kas ļauj uzraudzīt, kur un kad tiek izmantoti hidranti, kā arī cik ilgi tie netiek lietoti. Ugunsdzēsības hidranta vāciņā ir uzstādīta IoT ierīce, kas nosūta radio signālu uz mākoņplatformu, ik reizi līdzko vāciņš tiek atvērts.

"Uz IoT balstīts risinājums sniedz komunālo pakalpojumu sniedzējiem uzticamu un ekonomiski izdevīgu risinājumu ūdens sadales tīklu uzraudzībai, un turklāt tas ļauj komunālo pakalpojumu sniedzējiem pieņemt pareizus lēmumus ir reiz, kad tiek  atvērts ugunsdzēsības hidranta noslēgvāks", skaidro AVK Smart Water.

Unikālas priekšrocības un iespējas

VIDI Cap tehnoloģija sniedz neskaitāmas priekšrocības un unikālas iespējas komunālo pakalpojumu sniedzējiem. Tā var ne tikai kontrolēt, vai noslēgvāks ir atvērts vai aizvērts, bet arī to, cik ilgi ugunsdzēsības hidrants nav lietots. Tā kā stāvošs ūdens rada baktēriju augšanas un ūdens piesārņojuma risku, tas ir svarīgi, piemēram, saistībā ar tīkla skalošanu.

Turklāt Skanderborg Forsyning varēs arī informēt patērētājus savā piegādes zonā, kad tiek izmantoti ugunsdzēsības hidranti. Tas dažkārt var ietekmēt ūdens krāsu dzelzs un mangāna dēļ, tāpēc patērētājiem, tas nodrošinās labāku - kvalitatīvāku  pakalpojumu.

"IoT risinājums sniedz daudz iespēju un priekšrocību, un tas noteikti uzlabos mūsu pakalpojumu līmeni un palīdzēs nodrošināt drošu un tīru dzeramo ūdeni mūsu patērētājiem," saka tehniskais direktors.

IoT risinājumu nākotne ūdens sadales tīkliem

AVK Smart Water un Skanderborg Forsyning ir izmēģinājuši risinājumu, un ieguvumi ir pozitīvi. Skanderborg Forsyning plāno nākamo soli 80 ugunsdzēsības hidrantu digitalizācijā.

Mēs ceram uz turpmāku sadarbību ar Skanderborg Forsyning, lai nodrošinātu patērētājiem tīru un drošu dzeramo ūdeni ilgtermiņā. Nākotnē gaidāmi daudzi aizraujoši AVK Smart Water projekti, un mēs ceram uz projektiem, kas ietvers VIDI Cap, kā arī citas IoT ierīces no mūsu produktu klāsta, piemēram, VIDI Positioner, spiediena sensorus, temperatūras sensorus un citus.

Skanderborg Forsyning

Skanderborg Forsyningsvirksomhed A/S ir galvenais ūdens piegādātājs Skanderborgas pašvaldībā, kurā dzīvo aptuveni 62 000 iedzīvotāju. Dzeramo ūdeni piegādā no piecām ūdensapgādes stacijām, ūdensvada tīklu kopgarums 226 km. Turklāt uzņēmums ir atbildīgas par visu notekūdeņu attīrīšanu pašvaldībā.

AVK uzņēmuma biroji un ražotnes  Galtenā, Skovbijā un Lāsbijā atrodas Skanderborgas pašvaldībā.

Kas ir Smart Water?

Smart Water ir pilnībā integrējamas tehnoloģisks produkts, risinājumu un sistēmu kopums, kas ļauj ūdensapgādes uzņēmumiem:

  • Attālināti uzraudzīt un nodrošina problēmu diagnosticēšana
  • Veikt datos balstītu prioritāšu noteikšanu un tehniskās apkopes pārvaldību
  • Attālināta tīkla vadība un optimizācija, izmantojot uz datiem balstītus secinājumus un spriedumus
  • Nodrošināt klientus ar informāciju un rīkiem, kas viņiem nepieciešami, lai izdarītu apzinātu izvēli atbilstoši ūdens patēriņa modeļiem

Video

AVK Smart Water digitālās kontroles iekārtas

Ar akumulatoru darbināmi bezvadu IoT sensori uzkrāj datus tieši no ūdens apgādes tīkla un nosūta tos apkopošanai sistēmas darbības kopskata radīšanai.

Lejuplāde

Ugunsdzēsība

Iegūstiet pilnīgu pārskatu par mūsu ķīļveida aizbīdņiem, vārstiem, hidrantiem un ugunsdzēsības piederumiem, tostarp pilnīgu informāciju par to funkcijām un priekšrocībām.