AVK Grupa izveido jaunu uzņēmumu ar nosaukumu AVK Smart Water

Iestrādājot viedos risinājumus pamatproduktos, jaunais grupas uzņēmums tiecas uz gudru, datiem balstītu nākotni ūdens apsaimniekošanā. Pirmie risinājumi tiks prezentēti jau šovasar. 27-05-2020

Viens no AVK mērķiem gadu gaitā ir bijis digitalizēt uzņēmumu un rast labus viedos risinājumus. Kā norāda jaunā uzņēmuma izpilddirektors Larss Bo Kristensens (Lars Bo Kristensen), tieši to vēlas panākt AVK Smart Water;

"Izstrādājot jaunus, digitālos risinājumus kā papildinājumu mūsu pamatproduktiem, piemēram, aizbīdņiem un hidrantiem, mēs nodrošinām pilnu sadales tīkla uzraudzību attālināti. Iegūstot labāku pārskatu par tīkla stāvokli. Iegūtā informācija ļauj veidot un uzturēt tīklu tā, lai samazinātu ūdens zudumu. Tas arī sniedz pārskatu par  tādiem parametriem kā  spiediens un aizbīdņa stāvoklis".

 Apvienojot IT, datu apstrādes un elektronikas prasmes 

AVK Smart komanda 20 darbinieku sastāvā galvenokārt attīsta IoT (Lietu internetu jeb fizisku ierīču starptīklošanas) risinājumus. 

Pirmie risinājumi plānoti 2020. gada vasarā

Larss Bo Kristensens sagaida, ka pirmie risinājumi no AVK Smart Water drīzumā būs gatavi: "Mēs jau kādu laiku esam strādājusi pie noteiktiem projektiem un sagaidām, ka pirmie risinājumi būs gatavi līdz vasarai. Pašlaik esam uzsākuši  vairākus pilotprojektus".

Klienti varēs iegādāties viedos produktus un risinājumus ar līdzšinējo produktu piegādātāju starpniecību.

AVK Grupa  digitālo risinājumu ieviešanā saskata nākotnes perspektīvu, tādēļ jau šobrīd liela daļa investīciju tiek atvēlētas tieši šai nozarei. Kā atzīst AVK Holding A/S CFO Larss Kudsks (Lars Kudsk) digitālajā mēdijā CleantechWatch: "Iekļaujot viedos risinājumus produktu klāstā mēs radām labu vidi izaugsmei. Viedo risinājumu pieprasījums ūdens apgādē, gan Dānijā, gan citur pasaulē, šobrīd piedzīvo strauju augšupeju".

Dānijas pieredzes stāsts

AVK izstrādā "Viedo hidrantu"

Kopā ar ūdens apgādes uzņēmumu Skanderborg Forsyningsvirksomhed A/S esam izstrādājuši jaunus modernizētus hidranta vāciņus ar iebūvētiem sensoriem AVK 09.sērijas hidrantiem, kas palīdz uzraudzīt hidranta darbību.

Lejuplāde

Viedā spiediena pārvaldība

Ūdens ir ierobežots resurss, kas mums ir jāaizsargā un jāizmanto ar lielu atbildību